Cykl rozpocznie się już we wtorek, 26 maja br. o godzinie 13:00. Po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.
Program najbliższych konferencji:
wtorek – 26 maja:
Pozyskiwanie środków finansowych dla branży turystycznej Wytyczne dla branż związanych z turystyką oraz regulacje dotyczące dokapitalizowania funduszu gwarancyjnego oraz zwrotu składek. Przedstawiona zostanie również kampania „Odpoczywaj w Polsce” i projekt „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.
środa – 27 maja:
Wydłużony termin na złożenie zeznań przez przedsiębiorców i zapłaty podatków Zagadnienia związane z prawidłowym wypełnieniem wniosku, rozliczeniem rocznym podatków dochodowych i ulgami w spłacie zobowiązań podatkowych.
czwartek – 28 maja:
Zmiany w PZP w celu przeciwdziałania epidemii oraz nowe PZP jako impuls dla gospodarki Omówienie nowej elastycznej procedury dla zamówień krajowych oraz dostępu do środków ochrony prawnej.
Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Więcej informacji: https://www.parp.gov.pl/tarcza?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_parp