Zabytkowy budynek
z ciekawą historią

Jeszcze 15 lat temu, kiedy na stacji zatrzymywały się pociągi, Dworzec Kolejowy w Lądku Zdroju stanowił centralny, tętniący życiem punkt miasta. Budynek jest ściśle związany z turystycznym i gospodarczym rozwojem okolicy – przez długi czas gościł tłumy odwiedzających uzdrowisko kuracjuszy.

Pierwsze wzmianki o Dworcu Kolejowym pochodzą z XIX w. 14 listopada 1897 roku stacja w Lądku – Zdroju została oficjalnie otwarta dla podróżujących. Z początkiem kolejnego stulecia, ze względu na rosnącą popularność okolicy, budynek przestał odpowiadać potrzebom przybywających tłumnie przyjezdnych. W związku z tym podjęto decyzję o jego modernizacji, zakończonej w 1912 r.

Tak to wyglądało
Krok po kroku

Dzisiaj znów możemy cieszyć się odświeżonym i nowoczesnym budynkiem Dworca Kolejowego. Założeniem zakończonej już rewitalizacji gmachu jest przywrócenie jego pierwotnej funkcji, jaką było ożywianie i napędzanie lokalnej społeczności.

 

Obiekt został całkowicie przygotowany pod inwestycję. Zanim jednak pojawią się plany z tym związane, chcemy przywrócić mu dawną witalność z pomocą aktywnych i kreatywnych ludzi — lokalnych przedsiębiorców, dla których może być to przestrzeń dla efektywnego rozwoju.